top of page

Tersane Kapıları

Luciddoor tersane ve liman kapıları, çok büyük ebatlarda ve çok yüksek rüzgâr yüklerine dayanacak özellikte imal edilmektedir.

Luciddoor yukarı toplanır hangar kapıları, yapısal özellikleri sayesinde ısı yalıtımı özelliği de sunmaktadır. Sızdırmaz ve rüzgâr yüküne dayanıklı hangar kapıları, TS EN 12424 standardına göre tüm rüzgâr yüküne karşı direnç sınıflarında üretilmektedir.

Hangar kapısı brandalarında, sıcak kaynak çapağı sıçramasına dayanıklı özel silikon kaplı brandadan, kum püskürterek temizleme ve benzeri işlemlere dayanıklı lastik takviyeli kumaşlara kadar pek çok seçenek bulunmaktadır. Kumaş üzerinde isteğe bağlı olarak pencereler ve hırsızlığa karşı koruma seçenekleri de sunulmaktadır.

Luciddoor hangar kapıları, hafiflikleri ve sağlamlıklarıyla benzerlerinden ayrılır. Ağır bir taşıyıcı konstrüksiyona ihtiyaç duymayan Luciddoor hangar kapılarının bina yatırım maliyetleri ekonomiktir.

Luciddoor’un mulyon çözümü sayesinde kapı açıklığının genişlik sınırı bulunmamaktadır. Kapı kasası, kapı açıklığı boyutlarına bağlı olarak farklı kalınlıklarda imal edilmektedir.

Paslanmaya karşı korunmuş metal bileşenleri ve toz, kir ve neme dayanıklı yapısıyla Luciddoor tersane kapıları uzun ömürlüdür. Bakım ihtiyaçları minimumdur. Sağlamlıkları ve minimum bakım ihtiyaçları sayesinde, Luciddoor hangar kapılarının ömür maliyetleri çok ekonomiktir. Sızdırmaz hangar kapıları, enerji tasarrufu ve çalışan konforuna da büyük katkı sağlarlar.

Luciddoor tersane ve liman kapılarının başlıca avantajları şunlardır:

  • Neme, aşındırıcı etkilere, kire ve toza yüksek dayanım

  • Kapı açıklığı genişlik boyutlunda sınır yok

  • Mulyonlu sistem sayesinde çoklu kapı seçeneği

  • Hafif ve ekonomik yukarı toplanır hangar kapısının ağır bir taşıyıcı sisteme ihtiyacı yoktur

  • Şeffaf brandadan, kumlama tesislerine uygun özel brandalara kadar pek çok branda seçeneği

  • Rüzgâr yüküne karşı yüksek direnç

  • Zemin kılavuz rayına ihtiyaç duyulmaz

  • Ekonomik bakım maliyetleri

bottom of page